Ana içeriğe atla

Yarışma Kuralları

Yarışma Kuralları

Mezopotamya Yarı Maratonu - 18 Eylül 2022 - Kızıltepe / MARDİN

Yarı Maraton ve 10K olmak üzere iki kategoride düzenlenecek olan koşu 18 Eylül 2022 tarihinde saat 09:00'da Kızıltepe / MARDİN’de yapılacaktır. 

 1. Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve WA yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
 2. Yarışma kulüplü, ferdi ve yabancı uyruklu sporculara açık olacaktır.
 3. Yabancı uyruklu sporcular Türkiye vizesi geçmemiş olmak ve pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara katılabileceklerdir.
 4. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.
 5. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık ve güvenlik hizmetleri, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaraları yarışmayı düzenleyen Kızıltepe Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacaktır.
 6. Mardin Atletizm İl Temsilciliği yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve diskete kayıtlı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte Teknik Delege'ye teslim edecektir.
 7. Yarışmalar saat 09:00'da başlayacaktır.
 8. Tüm organizasyon Kızıltepe Belediye Başkanlığına ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve Mardin Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.
 9. Göğüs numaraları ve çipler 17 Eylül 2022 tarihinde saat 11:00 - 18:00 saatleri arası KİLİMLİ CADDE'de dağıtılmaya başlanacaktır. Yarışma günü göğüs numarası ve koşu atletleri dağıtımı yapılmayacaktır. Kayıt yaptıran sporcuların göğüs numaralarını almaya bizzat gelmeleri gerekmektedir. Toplu numara dağıtımı yapılmayacak olup, konuya ilişkin organizasyon yetkililerine ısrar edilmemelidir.
 10. Yarışmaya lisansı 2022 vizeli olanlar, eğer vizesi yoksa sağlık raporu olanlar, sağlık raporu da yoksa taahhütname imzalayan sporcular kayıt yaptırabilir. Katılımcılar çip dağıtımı esnasında "Taahhütname" imzalayacaklardır. Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 18 Eylül 2022 tarihinde yapılacak olan “Mezopotamya Yarı Maratonu” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kaza, hasar ve ölüm durumunlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu ve ayrıca şahsıma ait 18 Eylül 2022  “Mezopotamya Yarı Maratonu” nda çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.
 11. Yarı Maraton ve 10K koşusu esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kit dağıtımı esnasında muvaffakatname ve Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Covid önlem taahhütnamesini dolduracaklardır.

Yarışmacılar çıkış noktası olan Kilimli Yol'da yarışma öncesi toplanacaklardır.

Alan dışına çıkış belli bir saatten sonra izin verilmeyecektir ve ısınma egzersizine geçilecektir.

Starttan sonraki ilk 100 metre içerisinde maskeler için çöp kutuları mevcut olacaktır.

17 Eylül 2022

Kit Dağıtımı : Etkinlik alanı (Kilimli Yol)

Makarna Partisi : Etkinlik alanı (Kilimli Yol)

Teknik Toplantı ve Bilgilendirme

18 Eylül 2022

Yarışmacıların Emanetlerinin Teslim Alınması

10 Km Start

21 Km Start

Ödül Töreni

Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Kayıt Ücretleri :

10 Km Koşusu Kayıt Ücreti : 30 TL

21 Km Koşusu Kayıt Ücreti : 50 TL

Yarışmaya katılacak tüm sporcular kayıtlarını 01 Mayıs 2022 tarihinden başlayarak, 15 Eylül 2022 saat 18:00'e kadar, https://mezopotamyayarimaratonu.com adresinden VISA ile veya

MER-BE SPOR VE ZAMANLAMA SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

IBAN           : TR69 0001 2009 4110 0010 2606 71

BANKA       : TÜRKİYE HALK BANKASI

no.lu hesaba  kayıt ücretini yatırarak online olarak yapacaklardır.

 1. Yarışma Yarı Maraton 21,097 m (21 Km 97m) ve 10K koşusu olup, tüm yarışmacılar kayıt yaptırdıkları kategoride aynı mesafeyi koşacaktır.
 2. Bütün yarışlar için bitiş noktasının kapanış saati 11:30’dır. Saat 11:30’den sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler fakat tasnifleri yapılmayacaktır.

Diskalifiye

Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergahından çıkılması, güzergahın değiştirilmesi, göğüs numarasının göğüs hizasında takılmaması ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir. Parkurun belli noktalarında yarışma anı kameralarla izlenecektir.

Su istasyonları 2, 5 8 10 ve Finish te olacaktır. 

YAŞ KATEGORİLERİ :

    1. Genel Sıralama Erkekler

    2. Genel Sıralama Kadınlar

Master Sporcuların Yaş Kategorileri :

Master Erkek 30-34 Yaş -------------------- Master Kadın 30-34 Yaş

Master Erkek 35-39 Yaş -------------------- Master Kadın 35-39 Yaş

Master Erkek 40-44 Yaş -------------------- Master Kadın 40-44 Yaş

Master Erkek 45-49 Yaş -------------------- Master Kadın 45-49 Yaş

Master Erkek 50-54 Yaş -------------------- Master Kadın 50-54 Yaş

Master Erkek 55-59 Yaş -------------------- Master Kadın 55-59 Yaş

Master Erkek 60-64 Yaş -------------------- Master Kadın 60-64 Yaş

Master Erkek 65-69 Yaş -------------------- Master Kadın 65-69 Yaş

Master Erkek 70 Yaş ve üzeri -------------- Master Kadın 70 Yaş ve üzeri

MEZOPOTAMYA YARI MARATONU sonrasında dağıtılacak ödüller aşağıdaki gibidir. Organizasyon ödüllerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Maddi ödüller ile birlikte temin edilmesi durumunda sponsor ödülleri de verilebilir.

YARI MARATON GENEL KLASMAN ÖDÜLLERİ

KADINLAR ERKEKLER
Birinci   Birinci  
İkinci   İkinci  
Üçüncü   Üçüncü  

10 KM GENEL KLASMAN ÖDÜLLERİ

KADINLAR ERKEKLER
Birinci   Birinci  
İkinci   İkinci  
Üçüncü   Üçüncü  

 

YAŞ GRUPLARI ÖDÜLLERİ

KADINLAR ERKEKLER
Birinci   Birinci  
İkinci   İkinci  
Üçüncü   Üçüncü  

 

Yaş Grupları :

Tüm katılımcılara, Çanta, Tişört, Göğüs Numarası + Çip ve Anı Madalyası verilecektir.

 1. Tüm sporcuların kayıt anında kendi adına açılmış Banka Hesap Numarası, Banka Şube Adı ve IBANnumaralarını ibraz etmeleri zorunludur. Ödüle hak kazanmanız durumunda ödülünüz bu hesaba yatırılacaktır.
 2. Yarışmaya katılacak yabancı sporcuların kendilerine ait yurt içinde açılmış bir hesabı bulunmak zorundadır.
 3. Yarışmaya katılacak sporcu sigorta bedeli Kızıltepe Belediyesi tarafından yatırılacaktır.
 4. Yarışmaya katılan ve yarışmayı tamamlayan tüm sporculara yarış bitiminde anı madalyası verilecektir.
 5. Tüm kategorilerde masterler de dahil ilk üçe giren sporculara kupa verilecektir.
 6. Bir sporcu hem genel sıralamada hem de kendi yaş grubunda ödül almaya hak kazanmışsa, iki kategori arasından yüksek olan kategorinin para ödülünü alır. Diğer grupta elde ettiği derece ve kürsü hakkı o sporcuya aittir ve kürsüye çıkacaktır. Kürsü sıralamasında kaydırma işlemi yapılmaz.
 7. Bir üst gruptan dereceye giren sporcunun kendi grubunda elde ettiği derece yine aynı sporcuya aittir ve bu derece üzerinde başka bir sporcu hak iddia edemez.

Hakkımızda

Mezopotamya Yarı Maratonu

Öne çıkan başlıklar

İletişim bilgileri

Bize aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.